Üha enam otsime oma aedadest silmailu, lõõgastust ja tegevust.

Me elame ajastul, kus me oleme kaugemal loodusest ja kõigest sellest välisest elusast ilust kui kunagi varem. Me oleme kaotanud oma lilleaasad, võtnud ära elupaigad loomadelt ja putukatelt. Sellest kõigest tulenevalt tunneme ka meie inimestena, et midagi oleks justkui puudu ning miski justkui tõmbaks meid üha enam toast õue. Mida me aga tegelikult igatseme, on see sama kaotatud loodus ja eelkõige selle ilu ning mõju meie meeltele. Isegi kui meie ideaalsele aiale on juurde lisatud uudsuse ja mugavuse nüansid, kutsun siiski üles inimesi leidmaks see kesktee tagasi “millesegi ilusasse”, mida me igatsema ja oma koduaedadesse tagasi kutsume.

elisekruusvee.com

Kujundus teenused:

Konsultatsioon sobib aiaomanikele, kellel on juba oma aiast mingisugune ettekujutus, kuid vajab kinnitust või ümber lükkamist. Konsultatsiooni käigus saab nii uusi ideid kui ka soovitusi võimalikest rajamisviisidest ja taimedest. Konsultatsioon ei ole ette planeeritud ja seetõttu on selle käigus saadud informatsioon soovituslik.

Eskiis on kõige lihtsam lahendus, mis sisaldab endas proportsionaalseid alajaotusi (nt. muru, peenrad) ja soovituslikke aiarajatiste (nt. terrass, kivitee) asukohti. Sobib klientidele, kes soovivad rajada aeda ise, kuid vajavad aluseks üldplaani mahtudest ja asukohtadest parema üldmulje loomiseks. 

Haljastusplaan on eskiisist täiendatud versioon kindlas mõõtkavas, mis sisaldab tulevasi aiarajatisi, täpseid suuruseid, asukohti, taimi ja soovituslikke materjale. Sobib samuti inimestele, kes soovivad rajada aeda ise, kuid soovivad profesionaalset kujunduslahendust ning mõõtkavalist plaani millest lähtuda. Haljastusplaan sobib aluseks ka spetsialistidele.

Haljastusprojekt on oma olemuselt kõige mahukam. Projekt sisaldab haljastusplaani ning sellele lisaks seletuskirja, mis sisaldab kirjeldavat osa, mahtusid, detailseid abijooniseid, pilte ja hoolduskava. Sobib klientidele, kes rajavad oma aeda ise, kui ka klientidele, kes ostavad sisse rajamisteenused. Haljastusprojekt võimaldab rajada detailselt läbi mõeldud haljastust, mille põhjal on eelenavlt võimalik koostada rajamistöödele hinnapakkumisi ning mille lõpptulemus on maksimaalselt aimatav.

Kujundusprotsess:

Kui saame sinu soovile vastava hinnapakkumise suhtes kokkuleppele juba varem, siis alustame kohtumisest, kus on kombineeritud esimene ja neljas punkt.

  1. Alustuseks objekti külastamine ja kliendiga tutvumine - teen esimese aia analüüsi, vaatame üle olemasoleva ja alles jääva, kuulan üle ideed ja selgitame välja tulevase aia põhivajadused ja eesmärgid. Lisaks sirvime portfooliot ning analüüsime koos võimalikke kujunduslahendusi.
  2. Kohtumisele järgnevalt teen kujundustööle hinnapakkumise.
  3. Mille sobivusel sõlmime koostöölepingu.
  4. Järgnevalt külastan uuesti objekti ning kaardistan olemasolevad objektid ja elemendid (keerukamate ja suuremate objektide puhul kaasan vajadusel spetsialisti).
  5. Seejärel alustan loova protsessiga. Suuremate aedade puhul võib võtta kogu protsess aega kuni paar kuud, mille käigus jätkame konsultseerimist ja parimate tulemuste välja selgitamist.

Palun arvesta asjaoluga, et kujundusprotsess on aega nõudev töö. Seega mida varasemalt (sügisel/talvel) minuga ühendust võtad, seda suurema tõetäosusega on sinu tulevase aia visioon ja plaan varakevadeks olemas. Eeldusel, et vanemate aedade puhul olen saanud alles jäävad objektid, elemendid ja taimed enne lund ära kaardistada ja määrata.

Loe edasi rajamisest …