Igale ruutmeetrile aias saab luua väärtust.

Murelid.jpg
Murelid2.jpg
Jah, mu ema istutas need puud alles siis, kui olin aiast täiesti mittehuvituv puberteedi ealine tütarlaps. Möödus umbes 10 lootusrikast aastat, mil igal aastal mureleid ootasime. Selle ootamise eest olen nüüd viimased 5 aastat ülimalt tänulik, kui jälle kahe puu jagu suuri tumepunaseid ja magusaid mureleid saame pintslisse panna (muideks väga head ka talvel sügavkülmast kookidele või smuutidele lisamiseks).

Soovin rõhutada seda, et püüa näha enda aeda rohkem kui lihtsalt suure muruplatsina, mida iga nädalaselt hooldama peab.

Tüütu oli võtta ette seda paari tundi, et kolmekesi lindude kaitseks võrgud murelipuudele ümber saaks, kuid nüüd, kus juba esimesi mureleid suhu pistmiseks nopin, olen jälle üüratult tänulik selle eest, et need aias olemas on.

Aia igale ruutmeetrile annab luua väärtust. Kui Sa oled seda teinud, siis muutub ka see alles jäänud muruplatsike ajapikku Sinu jaoks väärtuslikuks, sest isegi sellest kujuneb eesmärgiga ala, mida kasutada näiteks piknikuteks või mängimiseks.

Kui Sinu jaoks tundub 10 aastat liiga pikk aeg, siis mõtle niimoodi, et mitukümmend aastat saada oma aiast mureleid, mille üle terve pere saaks rõõmu tunda, ei ole selle ajalise faktori kõrval mitte midagi.
— Elise Kruusvee

Mõtted & aed

Mulle jäi silma kunagi internetis üks lause, mis ütles järgmist: “Don’t wait for someone to bring you flowers. Plant your own garden and decorate your own soul.” Kõlab naiselikult, kuid mida mina sellest lausest endaga kaasas kandnud olen, on see, et ükskõik kes sa ka ei oleks, kui sa aga vähegi hindad värsket õhku ja unistad kvaliteet ajast oma õuetoas, siis see on märk sellest, et on aeg oma väikese paradiisiga algust teha. Minu unistus ja moto on aidata seda teieni tuua!
Isegi siis, kui oled kiire elustiiliga tööinimene ja märkaksid oma taimi ainult “silmanurgast”, siis oled tegelikult juba alateadlikult oma hinge kerge loodusjõuga liigutanud.
— Elise Kruusvee